| Aniiix a întrebat:

Hey! Am o mica problema: de curand am facut mai multe drumuri la Bucuresti, pentru ca am nevoie de un aparat dentar. Zilele trecute am fost la dentist si a fost nevoie sa-mi scoata o masea, care nu era iesita... efectiv a taiat gingia, apoi a scos-o...in sfarsit! Problema e ca in noaptea respectiva m-a durut ingrozitor, am luat Nurofen si s-a dus. Dar a doua zi a ramas o rana foarte urata acolo, iar daca mananc sau rad, fortand prea tare colturile gurii, ma doare teribil, plus ca mi-e teama sa nu se desprinda atele cu care m-a cusut acolo sa se vindece. Problema e ca nu stiu ce as putea manca, ca sa nu fortez locul acela prea tare. Ce as putea incerca? [funda+vot] kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeei a răspuns:

Lapte cu ceriale (lesi cerialele la inmuiat), Mere rase, pireu de cartofi, cartofi prajiti, omleta, la paine mananci doar miezul, si cu multa rabdare ai sa treci peste. PS: Daca stau bine si ma gandesc poti manca foarte multe feluri de mancare daca le tai in bucatele mici mici, astfel incat sa nu ajunga la locul cu pricina. SANATATE

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Uau, suna dureros. sad Incearca supe, ceaiuri, cacao cu lapte, ceva moale, lichide, ca sa nu mesteci sa nu deranjezi acolo. Sanatate.

| KoolKitty a răspuns:

Pai ar trebiui sa zambesti mai putin (vb serios) si sa mesteci pe cealalta parte. Poate k dentistul la care ai fost nu e unul prea bun. Ai putea sa incerci si altundeva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie sa mananci in partea respectiva... daca maseaua cu probleme se afla in partea stanga, mananca numai in partea dreapta sau invers.
Poti manca supe, paste, piept de pui la gratar sau la cuptor, iaurt si orice este mai moale.