| BlackAngel23 a întrebat:

Hey am o problema de 2 zile am rosu in gat.ieri toata ziua am stat cu pr meu toata ziua neam pupat pana mo usturat buzelelaughing cand am venit acasa seara mo durut iar gatu si imi simteam asa limba can o dadeam in partea stanga ma durea partea dreapta ca si cum sar dezlipi de o ata oare ce am? si cum sa scap de asta? P. S si cand inchit simt ciudat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Ai tras curent cand te-ai pupat cu gagica-tu. laughing
Du-te la medic,sa nu cumva sa ajungi sa ai puroi pe amigdale,ori sa le ai unflate. Incearca niste ceai de musetel/tei, cu putina miere, si mananca si miere separat *Cateva linguri*

3 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Iti recomand sa bei multe ceaiuri medicinale si sa mergi la doctor. Doctorul va stii cu exactitate ce ai patit. Sper ca ti-am fost de ajutor happy.

| lora3u a răspuns:

De la pupat se trage rolling on the floor))

| ToxicGirl a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa o data si era urat de tot.cel mai bine este sa te duci la medic...iti poate prescrie niste medicamente sau remedii naturalehappy