| LaviniaAle a întrebat:

Buna am o intrebare:imi curge un lichid alb intr-una, lunile trecute nu aveam asa mare grija pentru asta, mi-am inceput viata sexuala de 2luni, am avut ciclu menstrual pe urma, dar luna aceasta nu mi-a venit ciclul ceea ce trebuia deja sa imi vina in 3 si au trecut deja 5 zile, am dureri abdominale zi de zi foarte frecvente urmate de cateva intepaturi si pe urma ma lasa. Ar trebui sa imi fac griji sau sa astept sa imi vina ciclul pentru ca probabil ar fi vreo intarziere?happy

Răspuns Câştigător
| bunica18 a răspuns:

Ai fost la doctor? Degeaba discutam... daca ai dureri pre menstruale, e normal vor spune unii si intr-adevar unele dureri sunt "normale" insa daca devine handicapant, insuportabil, obositor trebuie mers la doctor. Daca esti stresata asta se rezolva si printr-o alimentatie corespunzatoare, elimina zaharul, si toate porcariile dulci, privilegiaza mierea de albine. Dormi noptile. Nu-ti fie frica de sarcina, e un bebelush, de cite ori ti-a fost frica de bebelushi cind ii vedeai pe strada? Serios, daca ai ramas insarcinata o sa trebuiasca sa lupti sa poti pastra copilul. Probabil si parintii si pretenul nu vor fi de acord INSA vorbeste cu ei inainte de a lasa frica sa puna stapinire pe tine. Astept un raspuns de la tine dupa un test de sarcina (ori te duci la gineco, ori faci un test la singe, ori un test simplu pe care il gasesti in farmacii).

9 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Uite cum sta treaba : Du-te la ginecolog fara rusine!

| Piticutsss a răspuns:

Cand iti incepi viata sexuala, menstrutia se deregleaza, nu o sa mai fie aceeasi ca la inceput. Pentru lichidul acela alb foloseste niste prote'slipuri, or sa te ajute sa te simti mai curata. Cat despre durerile abdominale, nu stiu ce sa spun, de la ce poate fi, poate din cauza menstruatie si dereglarii ei. I'a cate o patiluta din cand in cand, o sa te simti mai bine.:*

| LaviniaAle explică (pentru Piticutsss):

Probabil,deoarece ma inteapa foarte tare si asta mi se intampla inainte sa`mi vina ciclul menstrual, dar acum ma doare de ceva timp si nu imi mai vine. :*

| Piticutsss a răspuns (pentru LaviniaAle):

Si mie mi se mi intampla cate o data, nu ma sperii laughing mi se intampla in ultima vreme mai es, poate e si din cauza frigului, dar calmez durerea cu o pastiluta si imi trece :*. Sau ma intin in pat 10 minute - un sfert de ora, si dupa nu mai am probleme. :* Si grija ta, papusa :*

| bunica18 a răspuns:

Se poate ca durerile sa fie tocmai semnul ca-ti vine ciclu, sau mai sigur ca esti stresata...cel mai bine e sa mergi la un ginecolog ca sa nu te mai ingrijorezi

| LaviniaAle explică (pentru bunica18):

Probabil, in ultima vreme sunt foarte stresata si am o frica sa nu fi ramas insarcinata chiar de nu am simptome adecvate unei sarcini.

| LaviniaAle explică (pentru bunica18):

Mi-am facut testul, a iesit negativ se poate sa fie o raceala sau de la
frig, acum voi astepta sa imi vina menstruatia:*.

| bunica18 a răspuns (pentru LaviniaAle):

Bine, pai de acum sa iti amintesti mult timp de stresul asta si sa nu mai faceti dragoste pina nu sunteti pregatiti sa primiti si un bebelush-winking Ai grija de tine si de el-winking

| LaviniaAle explică (pentru bunica18):

Da, mi-a venit si ciclul. categoric am racit :* asa voi face, ai si tu grija de tine:*

| bunica18 a răspuns (pentru LaviniaAle):

Ai fost la doctor? Degeaba discutam... daca ai dureri pre menstruale, e normal vor spune unii si intr-adevar unele dureri sunt "normale" insa daca devine handicapant, insuportabil, obositor trebuie mers la doctor. Daca esti stresata asta se rezolva si printr-o alimentatie corespunzatoare, elimina zaharul, si toate porcariile dulci, privilegiaza mierea de albine. Dormi noptile. Nu-ti fie frica de sarcina, e un bebelush, de cite ori ti-a fost frica de bebelushi cind ii vedeai pe strada? Serios, daca ai ramas insarcinata o sa trebuiasca sa lupti sa poti pastra copilul. Probabil si parintii si pretenul nu vor fi de acord INSA vorbeste cu ei inainte de a lasa frica sa puna stapinire pe tine. Astept un raspuns de la tine dupa un test de sarcina (ori te duci la gineco, ori faci un test la singe, ori un test simplu pe care il gasesti in farmacii).