| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o problema sad. Tot timpul sunt rosie in obrajiwinking (de la caldura, de la frig etc ) dar chiar vreau sa dispara. Si daca ma dau cu fond de ten tot sunt rosiesad. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o problemă a vaselor capilare.
Aplică pe ten vitamina A, protejează pielea.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Poate ai cuperoza, nu se stie! --- numai un medic dermatolog iti poate da un diagnostic si recomanda un tratament. Vezi, aici, cateva poze cu tenul cuperozic :http://www.medispa.ro/poze_cuperoza_rozaceea.html

| raduradu2014 a răspuns:

Du-te la medic ...este singura solutie

| giony54 a răspuns:

Este o alergie probabil la frig, cu niste analize poti sa afli exact ce ai. Medicul de familie te poate indruma.

| dryft3r a răspuns:

Du-te la medic, el te va sfatui mult mai bine decat noi.winking