| Monyyyyy a întrebat:

Hey,am o umflatura in zona genitală,labia stanga imi este un pic umflata, sper ca nu este cos dar nu as crede, am mai avut unul demult dar nu se simțea atunci ceva tare.Nu ma mănâncă nimic doar e puțin umflat,am mai pățit sa ma doară dar nu așa tare,poate e alergie la ceva,sunt virgina,deci nu e nici o boala sexuală, eu sper sa dispara, sunt și foarte sensibilă, fac mereu alergii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te mai spala cu sapun sau cu gel de duș, spala te cu ceai de mușețel, ce varsta ai? Si unge te cu o cremă de galbenele sau daca nu ai de galbenele merge si o cremă de mîini cu glicerină.

| alina2k18 a răspuns:

Mai asteapta putin si vezi daca se retrage umflatura.
Daca in 2 saptamani e la fel fuguta la doctor.
https://bartholinita.blogspot.com/2016/03/poveste-despre-bartholinita.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără nici cea mai mică îndoială nu vei gasi alt ajutor aici in afara de indemnarea noastră pentru a merge la medicul ginecolog si atunci când e vorba de sănătatea ta nu mai ții cont de rușine si de nimic.

Multa sanatate!

| Monyyyyy explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma nu imi este rusine, doar ca aștept puțin sa vad dacă trece, nu are rost sa dau banii doar așa, m-am convine cu dermatologul care mi-a provocat arsura de un anumit grad din cauza tratamentului ei.Nu stiu unde naiba a făcut medicina, e greu sa ai încredere

| anonim_4396 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Eu zic totuși sa mergi ca sa fii preventivă si eu am primit un diagnostic gresit care era sa ma coste sănătatea. Bani mai faci, sanatatea e altceva. Succes!