| CreepyEmo a întrebat:

Hey! Am si eu o curiozitate..despre ce este vorba in religia penticostala? Dar martorii lui Iehova ce sunt? :] Arigato gozaimasu :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.crestinortodox.ro/secte-culte/cultul-penticostal-72856.html
http://www.gotquestions.org/Romana/Martorii-lui-Iehova.html
Am cateva rude penticostale si sunt destul de ciudate. De altfel cred ca numai prostii isi parasesc religia proprie pentru alta. Martorii lui Iehova sunt si mai rau. Au niste percepte aproape neanderthaliene (de salbatici).

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Penticostalii cred tot in Dumnezeu si in Iisus, dar au niste reguli stricte.(de cele mai multe ori spun lucruri neadevarate).
Martorii lui Iehova cred ca Dumnezeu e Iehova (si modifica textul Bibliei)