| anonim_4396 a întrebat:

Dar despre Martorii lui Iehova ce credeti? Credeti ca ei au religia adevarata?

9 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nimeni n-are religia adevărată, dar martorii lui Iehova sunt spectaculos de fanatici și pentru mine fanatic=prost.

| carpediem a răspuns:

Bineinteles! Asa spune fiecare despre crezul lui. Ai auzit vreodata un credincios de orice religie sa spuna ca alta religie decat a lui, ca este mai buna?

| carpediem a răspuns:

Si martorii astia zambesc intr-una. Niste prefacuti, ca multi altii de fapt.

| me22 a răspuns:

Martorii lui Iehova or spune ei totul din Biblie... dar ei nu.l recunosc pe Iisus ca fiul lui Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manipulare in masa dar scopul este banul vor 10 la suta cotizatie din salaru celui sarac / abia traieste acesti viermi vor sa devoreze omul prin promisiuni cu rai/iad dar in spatele lor se ascunde un satanism modern / legat de ei o data m-am vazut cu ei am aruncat porcarile lor in bega unde le era locul daca mai imi le dau foc / aceste secte care au evoluat din america au ca scop spalarea pe creier/ sa te stoarga de banii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai periculoasa secta, sa fugi ca de dracu cand ai vezi!

| RaduRadu01 a răspuns:

@dienutz 100 ei tocmai asta spun: ca Iisus este DOAR Fiul lui Dumnezeu, nu Dumnezeul Atotputernic insusi tongue.

@raymusic esti prost informat: martorii nu cer nici un fel de cotizatie. Poti face donatii, dar nimeni nu iti va spune vreodata ca ar trebui sa dai, cat si cand sa donezi. Poti sa fii martor si sa nu donezi un leu, tot martor ramai.

Ei isi cladesc, in general, sistemul de convingeri pe materialul brut al Bibliei. Personal, cred ca (in orice domeniu) daca doresti informatii despre ceva trebuie sa mergi la sursa, sa obtii informatii demne de crezare, nu sa iti fondezi opiniile pe "ce-ai auzit" sau ce zic altii, fiindca suntem oameni diferiti si gandim in mod diferit.winking

| Bulupius a răspuns:

Buna! Martorii lui Iehova spun numai adevaru pentru ca o spun din biblie si nu pot sa iti zic daca e religia adevarata pentru ca nu stiu

| haiducu a răspuns:

Nu exista religie adevarata. Religiile sunt facute pentru manipulare, altfel nu ar fi fost asa de multe. Singura religie care se aproprie cat de cat este ortodoxia.