| RoseOfTheFire a întrebat:

un prieten mi-a propus sa iau proteine deoarece vreau sa ma mai ingras cateva kilograme, intrebarea mea este care dintre ele sunt mai bune Whey sau Casein?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Amandoua sunt bune, fiecare actioneaza diferit

whey are absorbtie rapida ( whey = zer ) si poate fi luat dupa antrenamnet sua in timpul zilei

caseina e proteina din lapte, cu absorbtie lenta, care se ia seara inainte de culcare.

Dar daca vrei sa iei in greutate, ia ceva care sa aiba mai multi carbohidrati decat proteine.

| bavl a răspuns:

Whey-ul se absoarbe mai repede
Casina mai incet. Amandoua au la baza zer!
Poti incerca asta pentru "ingrasare". Nu exagera cu ele
https://proteinoutlet.ro/universal-gain-fast-3100-23kg