| gyna201 a întrebat:

Hey:*! Am venit azi de afara si aveam pulsul incredibil de mare 133 si in general daca fac efort sau cv imi creste la 120 130..am facut de 7 ori ekg si nu am o boala cardiaca...tot felul de investigatii rmn..la sange..si nu mi-au depistat o cauza.....nu inteleg de ce imi creste atat de mare avand in vedere ca nu ma emotionez sau ma sperii adica si cand stau normal il am in jur de 105 110 mi-e frica sa nu fac infarct de la acest puls.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Nu faci infarct... cred ca ti s-a zis ca ai o tahicardie.

| gyna201 explică (pentru bulin):

Da...

| bulin a răspuns (pentru gyna201):

Si atunci care este problema?