Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hey! Care sunt riscurile și problemele care pot apărea din cauza dinților strâmbi și înghesuiți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se vor strica mai repede, se vor distruge reciproc.

| Evolution a răspuns:

Https://www.edumedical.ro/......sanatatii/
Ai ogramada de articole legate de tema aceasta.
Sfatul meu este sa actionezi din timp, dupa te va costa mai mult.
Succes!

| Bizon95 a răspuns:

Cea mai dura problema e ca dintii se sprijina fiecare pe ala de langa el
daca sprijinul nu exista, atunci dintii se apleaca, care duce la miscarea dintilor (nu mai sunt fixi in gingie/falca) si chiar la caderi de dinti

| alma200033 a răspuns (pentru Bizon95):

Și din cauză că sunt foarte înghesuiți tot simt că se mișcă?

| Bizon95 a răspuns (pentru alma200033):

Dintii inghesuiti sunt in general strambi si asta duce la unii care pot sa alunece
mergi la dentist, sa iti faca o verficare si evaluare, acolo primesti totate raspunsurile