| maria1417 a întrebat:

Hey...colega mea de banca a facut rubeola de luni si tot de atunci au inceput sa ma doara putin ganglionii de la gat. oare o fac si eu? pana acum nu am decat cateva bubite mici care nu s-au mai intins(pe burta) si de care am mai avut si mi-au disparut cu timpul.nu am febra si ma simt bine.nu am doare nici capul..decat putin ganglionii.chiar nu as vrea sa il fac pentru ca stiti ca saptamana viitoare e scoala altfel si nu vreau sa lipsesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Ochii sunt putin rosii? La rubeola petele apar pe fata torace membre superioare abdomen si membre inferioare si se vindeca de la sfarsit in sus. Posibil sa faci rubeola mai ai putin de asteptat sa vezi daca chiar asta este.

| zuzualina a răspuns:

Daca n-ai facut, faci sigur