| Pandacorn a întrebat:

Sambata dintr-o data a inceput sa ma manance pielea extrem de tare si mi sa inrosit burta ...am zis ca e de la alergie asa ca am luat claritin (eu fiind alergica la multe chestii) ..si luni de dimineata am inceput sa ma simt rau ..si sa ma usture pielea si am obesrvat ca imi iesisera pe picior niste bubite care ma mancau asa ca m-am dus la spital si acolo mi-au zis ca s-ar putea sa am rubeola (pojarel) si mi-a dat scutire 3 zile si sa revin miercuri. Bubitele mi-au disparut si roseata la fel.dar tot ma mananca pielea si cred ca am febra ....Intrebarea e : am rubeola sau nu? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca nu ai facut rubeola sau varicela, probabil ai facut acum.
Sau poate daca ai facut, poate sa fie o toxiinfectie alimentara sau o alergie mai bine.
Cu siguranta ai rubeola.
Trebuie sa mergi la medic pentru tratament si sa stai in casa, sa mananci acru face bine.
Te pup!

| Zoey112 a răspuns:

Pai eu cred ca ai rubeola deci iti sugerez sa mergi la spital sau doctor si sa stai acasa.
sa te faci bine! happy