| HappyCandy a întrebat:

Hey dati-mi va rog ceva diete de slabit cit mai rapide caci am 1, 64m si 44kg, dar vreau intr-o saptamana sa slabesc 7 kg. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CherryKiss a răspuns:

Sfatul meu este ca nu trebuie sa urmezi o dieta atat de drastica, in doar 7 zile sa slabesti 7kg. Nu ar trebui sa te duci la extreme deoarece raportul dintre inaltimea si greutatea ta dovedeste ca nu esti o persoana supraponderala deci prin urmare nu ai nevoie sa slabesti atat de mult. In cazul in care chiar doresti sa elimini kg in plus ia-o mai incet pentru ca organismul tau sa nu aiba de suferit. Incearca sa iti impui o dieta bazata in special pe legume si fructe si alimente sarace in grasimi si incearca sa elimini produsele pe baza de faina. Bea cat mai multe lichide ( apa sau ceai ) incercand sa eviti bauturile carbogazoase. Fa-ti un program de sport deoarece este foarte important in slabire si mentinerea sanatatii sa faci cel putin 30 de minute de miscare in fiecare zi. Eu una fac aerobic si da rezultate. Nu trebuie sa platesti neaparat ca sa urmezi niste cursuri specializate de aerobic. Poti invata la fel de usor si de pe internet. Succes

4 răspunsuri:
| sagetator a răspuns:

Este imposibil ceea ce iti doresti. In plus, de ce vrei sa slabesti? 1.64m si 44 kg e greutate normala. Cum sa iti doresti sa slabesti 7 kg?!

| alexutza003 a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti 7 kg intr-o saptamana pe o calesanatoasa in cel mai BUN caz vei ajunge pe la spital daca dai 7 kg jos intr-o saptamana

| yami_2526 a răspuns:

Oi tu ai pus pe bune intrebarea asta sau chiar vrei sa arati ca un schelet ambulant? doamne fetito poti sa devi anorexica.asta daca intr-adevar e pe bune intrebarea si in plus e imposibil sa slabesti 7 km intr-o saptamana.maxim un kg...dar si asa e mult...

| alinadumi a răspuns:

Incearca cu dieta acaiberry si suplimentele acaiberry900. Uite aici un link http://www.acaiberry900.ro