| AdinaDiana a întrebat:

Hey...de cateva zile am o iritatie pe umeri, asa ca niste cosuri mici si rosii, niste zgrabunte....de la ce or fi? si cu ce crema sa ma dau sa imi treaca? sunt foarte inesteticesad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca te mananca sau te ustura, este o iritatie de la caldura. Pentru ele poti incerca pudra de talc care le va usca.

| SmokeyEye a răspuns:

Si eu am patit si am fost la dermatolog si mi-a zis ca e o alergie de la soare. Mi-a dat eryfluid.

| AdinaDiana explică (pentru SmokeyEye):

Si ti-a trecut cu asta?

| SmokeyEye a răspuns (pentru AdinaDiana):

Da, asta a fost vara trecuta. Apoi mi-a aparut iarna( cand sigur n-am stat cu spatele la soare) deci cred ca e de la caldura.

| AdinaDiana explică (pentru SmokeyEye):

Pai si iarna de ce ti-au mai aparut?

| SmokeyEye a răspuns (pentru AdinaDiana):

De la caldura-daca transpiri.

| crissyyo a răspuns:

Cred ca ai iritatie, de la caldura probabil, am si eu, in special vara, pe gat de la transpiratie, folosesc crema de galbenele happy de fapt e singura crema pe care o gasisem in casa dar a functionat laughing bafta! :*

| kaloma a răspuns:

Cicatrizin, dupa ce le-ai uscat in prealabil