| AirănMeidăn a întrebat:

Hey. De ceva timp am inceput sa slabesc fara motiv, faza e ca nu am scazut aproape deloc in masa(gen 1-2 kg).De exemplu acum cateva zile am incercat niste pantaloni care, cand i-am cumparat ma strageau, iar acum nu. Pot spune ca nu am o alimentatie sanatoasa: nu mananc fructe si legume in fiecare zi, dar mananc chestii cu multe calorii gen ciocolata, si beau ceai verde de la 1 la 3 ori pe zi. Nu fac exercitii fizice in exces, de fapt nu fac deloc. Nici in inaltime nu am crescut prea mult.
Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adriana2345678 a răspuns:

Nu stiu sigur, asa mi s-a intamplat si mie, eram o batoza si dintr-o data am slabit mult si nu am facut vreun sport sau sa tin o dieta, pot sa iti spun ca ma indopam cu dulciuri toata ziua si nu puneam pe mine nici un kilogram, dar bine acum nu mai am problema asta si cresteam in inaltime, deci nu cred ca eram in aceeasi situatie dar cred ca ai inceput sa slabesti poate din cauza stresului cu scoala sau chesti din astea sau ai un parazit indestinal, daca te simti si slabita ar trebui sa mergi la doctor, sper ca ti-am fost de ajutor

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai slabit, dar nu in masa. Mare minune! Nu am o explicatie pentru asa ceva, dar poate ca ti s-a modificat forma corpului.

| AirănMeidăn explică (pentru neutrino):

Am scris in paranteza... Daca tot nu m-ajuti, nu mai raspunde, ce naiba.

| neutrino a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Am vorbit serios, si eu am avut o astfel de perioada, in care mi s-au subtiat picioarele dar pieptul sa marit foarte mult, astfel incat cantarul arata mereu aceeasi masa.

| T0T a răspuns:

Lasa ciocolata! Mananca fructe! Si fa exercitii fizice, macar un pic...O sa te ajute.

| QweRty777 a răspuns:

Du-te la doctor