| anonim_4396 a întrebat:

Hey.

De curand mi-am facut niste analize, la sange si la urina. Se poate vedea la cele de la urina daca mai sunt virgina sau nu?
Intreb, pentru ca cand am facut dimineata si am pus in recipientul respectiv, am vazut si cateva impuritati. Ca niste fulgi de zapada, asa de mici, si albi. Precizez ca, cu o seara inainte nu am facut baie, doar am dat cu apa putin. Sunt putin ingrijorata. Plus ca urina era de culoare gaben inchis.

Multumesc pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Doar prin examen ginecologic se poate aprecia virginitatea. Acele "impuritati" sunt celule desprinse de la nivelul mucoasei tractului urinar. http://www.i-medic.ro/analize/urocultura

| IMC90 a răspuns:

Hahahahahahahahahahahahaha

| boogdan91 a răspuns:

Nu! Stai linistita.

| iKatherin a răspuns:

Nu, nu se poate vedea doar la control. Dar dacă eşti minora îţi recomand să vorbeşti în special cu mama ta. Nu se ştie niciodată.

| wforweirdo a răspuns:

Am şi eu o întrebare: tu gândeşti?

| IamGIPSY a răspuns (pentru wforweirdo):

Da, gandesc. Daca scrii cu diacritice nu inseamna ca stii mai multe. Asa ca, te rog taci. Am cerut o parere. Prin analiza se poate afla multe. M-am gandit ca, incepnadu-ti viata sexuala, si doamne fereste ai ceva nu vreau sa spun sau sa ma gandesc sa atrag raul, ori vreo bacterie, pentru ca a patit asa o prietena, avea ceva pe peretii vaginului, ceea ce i-a iesit la analiza. De asta am intrebat. Sa stii si tu ca difera analiza la urina a unei femei/fete care este virgina si a unei care are viata sexuala la activ.

Daca nu ai un raspuns de dat, mai bine nu-ti incarca memoria cu intrebarea mea.

| wforweirdo a răspuns (pentru IamGIPSY):

Nu am spus că dacă scrii cu diacritice ştii mai multe. Am vazut destui analfabeţi care scriau cu diacritice, care-i faza, chiar nu ar nici o legatură. Cât despre analize, dacă te gândeşti puţin, dacă gândeşti logic, n-are cum să se vadă dintr-un simplu test de urină dacă mai eşti virgină. Acum scuză-mă dacă am părut răutăcioasă, dar în ultimul timp pe TPU s-au pus doar íntrebări inutile(dupăpărerea mea) şi chiar nu aveam la ce să răspund. Dacă nu îţi scriam cu diacritice, de ce te legai?

| IamGIPSY a răspuns (pentru wforweirdo):

Chiar crezi ca asta este motivul de care m-am legat?
Nu, doar ca raspunsul mi-a parut inutil. Nu ar fi mai trebuit sa raspunzi, daca nu ai nimic bun de spus.
Gandeste si tu logic uneori, asa cum spui, pentru ca faci unele persoane sa se simta prost cu aceste raspunsuri.

In rest nimic. Multumesc oricum, pentru raspuns.

| wforweirdo a răspuns (pentru IamGIPSY):

Nu dau răspunsuri pentru fundiţe, deci dau câte vreau, inutile sau nu.
Hai mă termină cu "faci unele persoane să se simtă prost" că nu am spus nu ştiu ce. Învaţă să nu îţi pese de orice zic alţii, sincer acum, ia-o ca pe un sfat.

| IamGIPSY a răspuns (pentru wforweirdo):

Ok. Atunci multumesc si pentru raspuns si pentru sfat.

| wforweirdo a răspuns (pentru IamGIPSY):

Deci serios chiar nu ai de ce să te superi, da totuşi no, scuze dcă te-am jignitlaughing