| MariaGeanina321 a întrebat:

Ma numesc Maria si am 23 de ani.
De curand am incercat sa fac dragoste cu prietenul meu, amandoi suntem virgini. In acea seara cand am incercat sa o facem am simtit ca intrat foarte putin si simteam asa caldura si am spus sa ne oprim ca ma durea rau. Nu am mai facut nimic in acea seara, ne-am oprit. Insa a doua zi de dimineata mi-a curs foarte putin sange.
Intrebarea mea este daca mai sunt virgina sau nu?
Multumesc, astept raspus cat mai curand!

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă Maria se vede ca nu te ai documentat deloc inainte de a face sex, asa cum ti s-a raspuns virgină numai esti din momentul in care penisul lui a intrat atit cit a putut in tine, ața aceea de la penis nu se rupe la toti bărbatii, dar asta nu inseamna ca el mai e virgin, nu mai este virgin. Sunt barbati cu ața intacta dar care au nevasta si copii, e de ăia nu poti zice ca sunt virgini nu? Ca ei numai sunt virgini, la fel si in cazul vostru fetelor femeilor, sunt unele femei cu himen elastic la care himenul se rupe maiu greu si alte femei care de la primul contact se dezvirgineaza vizibil curgind o cantitate mai mare sau mai mica de sange depinde de la femeie la femeie. Deci concluzia dragă este ca numai esti virgină, poti fi linistita ca după alte cîteva partide de sex poate i se va rupe si lui ața ca sa vezi dovada clara si tie himenul si cu asta e toata lumea fericită.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina, deflorarea s-a produs, iar prezenta sangelui confirma asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

VIRGINITATEA ta a disparut in momentul in care ''pasarica'' ta a intrat in contact cu penisul si s-a produs penetrarea. Deci concluzia fireasca este aceea ca NU mai esti virgina. Sanatate!

| MariaGeanina321 explică (pentru corbulalbrosu):

Da, insa nu a intrat decat foarte foarte putin...

| MariaGeanina321 explică (pentru corbulalbrosu):

Iar a doua zi mi-au curs doar 2-3 picaturi de sange atat, nu in acea seara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Domnu doctor, s-a inventat cuvantul "vagin". Poate ai auzit de el. Ce diaree ai pus tu acolo intre ghilimele se foloseste la fete de 10 ani, nu 23. Pai nu? Ce naiba. Ma mir totusi ca nu folosesti "cocosel" in loc de penis. E bine, e bine.

| mihai69 a răspuns:

Nu mai ești.
Și lui NU trebuie să i se rupă nimic. Eventual sufletul, peste o vreme, când își va da seama ce eroare a comis...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce se intampla cand se culca doi virgini?
Nu se f te nimeni!
Si totusi, nu prea mai esti virgina.

| Hammurabi a răspuns:

Există posibilitatea ca himenul tău să nu se fi rupt decât parțial. De aici și sângerarea redusă. Există cazuri în care, după primul contact sexual himenul să nu se rupă deloc (persoane cu himen elastic).
În ceea ce privește faptul dacă mai ești virgină sau nu, teoretic nu mai ești pentru că ai avut un contact sexual. Practic, e posibil ca desvirginarea (ruperea himenului) să nu fi fost completă. Se va întâmpla a doua oară când o vei face.

| MariaGeanina321 explică (pentru Hammurabi):

Mulțumesc!
Asta credeam și eu, ca sunt " pe jumătate ". happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti.

| liliana77any a răspuns:

Virginitatea e pe plan psihologic mai mult, nu iti bate capu cu ea...

| venividivici2017 a răspuns:

Virginitatea ta s-a sfarsit in momentul in care "pasarica" ta a facut cunostinta cu "caltabosul" prietenului tau.Sau stiintific vorbind, atunci cand s-a produs contactul sexual happy Happy?

| MariaGeanina321 explică (pentru venividivici2017):

Tocmai asta este ca nu stiu daca s-a produs contactul sexual.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru MariaGeanina321):

Măi, fata! Dacă ţi l-a băgat fie si foarte puţin ai avut contact sexual şi NU mai eşti virgină. În cazul tău probabil s-a si rupt himenul, dar chiar dacă nu s-a rupt virginitatea ta nu mai există.

| BVRNOUT a răspuns:

Probabil tu mergi pe miza "nu mi-a rupt himenul, inca mai sunt".Nu, nu mai esti virgina.Si da, la 23 de ani sa fii virgina e o realizare.

| MariaGeanina321 explică (pentru BVRNOUT):

Nu merg pe nimic, insa nu stiu ce s-a intamplat, din cate stiam trebuia si lui sa i se rupa ata.laughing)