| Myrru a întrebat:

Vreo metoda de ingrasare rapida? Vreau sa ma ingras si nu reusesc sad Daca mananc bine timp de doua saptamani se vede ceva ceva dar daca nu mananc la fel vreo 3 zile imediat slabesc la loc crying Ajutati-ma daca puteti! sad Scuzati categoria va rog, dar aici sunt mai multe persoane happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Asa sunt si eu.Acest lucru se datoreaza unicitati speciale a Organismului nostru.Din punct de vedere medical se zice ca avem arderiile rapide. Oraganismu nu apuca sa puna pe el datorita vitezei de digerare si migrare.Pe langa astea se adauga o viata foarte agitata, lipsa somnului sau stresul maxim de zi cu zi.Nu conteaza cat mananci ci, ce mananci.Nu stiu de ce o vezi ca pe o problema.Eu uneori ma amuz ca pot sa mananc ce vreau eu si cat vreau fata de altii. Peste ani e posibil sa pui pe tine, datorita incetarii procesului de crestere dar si datorita modificarilor suferite la nivelu Organismului!

| Kalla a răspuns:

Te invidiez -.-"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul si-n primul rand, ai grija sa incepi ziua cu-n mic dejun hranitor si mai ales in fiecare dimineata.Cateva idei:
-paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala;
-cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale;
-fructe si iaurt degresat.
De asemenea, trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe proteine(peste, carne, oua, lapte, branza, fasole, mazare, conopida, brocolli);
Apoi ai nevoie de carbohidrati(paine, paste si cereale) si o multime de fructe si legume proaspete.
Nu in ultimul rand, nu uita de SPORT. Daca vrei sa ai mai multa energie, pe langa faptul ca energia pe care o iei din alimentatia zilnica, trebuie sa fii si activa!
Te pup!

| elvisel a răspuns:

Metode? imi pare rau nu sunt in masura sa dau deoarece nu am descoperit nici eu una, dar un lucru cert este ca si eu am avut aceasta problema, mancam si mancam si nimic, fiind baiat pe la 14-15 ani aveam vreo 47 kg si m-am panicat, am fost si la doctorita de familie....si ce mi-a prescris big grin vitamine/dar mi-a si zis ca nu toate organismele sunt la fel si intr-un fel a avut dreptate deoarece dupa implinirea varstei de 18 ani am inceput sa iau in greutate fara sa fac nimic, doar mancam regulat ca in orice alta zi.in prezent am varsta de 21 de ani 1.80 inaltime si 71 de kg.presupun ca sa spun asa si timpul rezolva unele lucruri in ritmul lui chiar daca noi incercam mereu sa grabim acest ritm

| Denisuk123 a răspuns:

Aceiasi problema e si la mine laughing))