| IraAndreea05 a întrebat:

Hey. Fac 14 ani in 2 saptamani si vreau sa va cer parerea. Ar trebui sa slabesc daca da, atunci spuneti-mi cum.
Am 1, 60 m inaltime si 51 kg. Ce parere aveti?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad nici-un fel de problema, exagerezi cu greutatea!
Decat sa pierzi timpul aiurea gasindu-ti noduri in papura si fara sa fie cazul, concentreaza-te pe realizarea zilei tale de nastere.

Anticipat iti urez un calduros la multi ani, si cat mai multe pagini pe TPU din care sa reiasa cate sti de fericita, sa ne inveselim cu tine.

7 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Dupa parerea mea nu trebuie sa slabesti. Esti potrivita asa!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 55 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 4 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

| Imstrong a răspuns:

Nu! Doamne, esti perfecta asa la 14 ani kiss

| Levelstar a răspuns:

Esti perfecta!

| Anndreeacatalinna a răspuns:

Nu! Esti perfecta asa cum esti! De obicei greutatea ar trebui sa fie inaltimea minus 10. De exemplu, cum esti tu. La 1, 60 ar trebui sa ai 60-10, adica 50-51 de kg.Pe aici pe undeva. Daca tu nu te simti bine in corpul tau atunci slabeste! Degeaba eu iti spun ca nu este nevoie, daca tu atunci cand te uiti in oglinda nu esti multumita. Succes scumpo! happy

| anonim7091 a răspuns:

Draga mea, ai putea sa mai slabesti 1-2 kg...dar atat dupa parerea mea.Imporant e sa te simti tu bine in pielea ta.Nustiu cum arati dar posibil sa arati bine si cu aceste kg in plus. Poate ai o structura osoasa mai grea, dar tu de fapt arati perfect.

| Cosmina24 a răspuns:

Ar trebui sa slăbești MAX 1 kg trebuie sa ai cu 10 kg mai puțin ca Înălțimea. Daca vrei sa slăbești eu zic sa nu mai mananci dulciuri 1 sapt, sa mergi in fiecare dimineața la jogging, sa mananci multe fructe timp de 1 sapt. Eu așa am facut si am slăbit 2 kg intr-o saptwinking sper ca te-am ajutat