| Alllllexandra a întrebat:

Hey,ieri a inceput sa ma dora capul si am luat un algocalmin.De dim m-am trezit la 6 imi era greata si ma durea capul si am luat alt algocalmin, temperatura o aveam 38, 1. Si pe la ora 11 am facut dus, mi s-a facut rau, am fost inconstienta de vreo 3 ori in baie, nu era tati acasa, dar pana la urma am ajuns in pat si daca ma ridicam imi venea iar stare de lesin si mi se facea negru in fata ochilor.Am luat iar un algocalmin.Acum iar imi e rau, stare de greata si lesin si am luat jum de algocalmin si temperatura e 37, 9. Ce sa mai iau? Eu sunt mai anemica si am mai lesinat dar acum un an, tati vrea sa ma duca la doctor dar eu nici nu ma gandesc la asa ceva! P.S.: am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| victoreanu a răspuns:

112 URGENT!

| Alllllexandra explică (pentru victoreanu):

E chiar asa grav?sad Nu vreau sa merg la doctor, mi; e frica si nici nu am incredere in ei.

| victoreanu a răspuns (pentru Alllllexandra):

Repet: 112 URGENT Nu conteza daca iti este frica sau nu. La toti ne este frica de doctori dar asta nu ne fereste de ei.

Temperatura si pierderea cu cunostintei? Cu algocalmin nici in 100 de ani nu rezolvi problema.

Repet 112

Vin in 5 minute si tot ce e urgenta este gratuit si rapid.
Oricum esti eleva si este gratuit

Nu iti fie frica, ia telefonul 112 si povestesti ce ti se intimpla.
ACUM!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ei...domnisoara nu ai incotro.
Zi mersi ca tatal tau vrea sa te duca la doctor, oricum este nevoie sa mergi.
Probabil te consulta putin, nu-ti face nimic, si iti va da tratament.
Te pup!

| Braunion a răspuns:

Ai o infectie, d-aia iti si creste temperatura. Poti lua algocalmin la infinit, tot degeaba. Mergi la medic pentru diagnostic si tratament.

| Liiiax99 a răspuns:

Nu are nici-o treaba lesinul de acum UN AN...
incearca sa te odihnesti mai mult, ia aer.

| Stefi21 a răspuns:

Pai de ce sa nu mergi la doctor? Esti tanara ar trebui sa fii sanatoasa sa te bucuri de viata..De ce sa fii bolnava daca poti sa fii sanatoasa? Ar trebui sa mergi a doctor.Sanatatea e importanta.Cred ca ai planuri de viitor, nu? Ai multe lucruri de indeplinit.Ai nevoie sa fii in primul rand sanatoasa sa poti sa faci lucrurile acestea nu crezi? Hai fa-ti curaj si mergi la doctor.Nu sta asa ca e pacat.Sanatate multa!

| Bolohan_Petronela_1998 a răspuns:

Nu te juca, du-te la un doctor, daca te consulta el va stii ce trebuie sa iei, poate nu e nimic grav, dar nu poti risca...