| biancamaria1998 a întrebat:

De dimineața am o stare naspa rău de tot. Am fost cu mama in oraș și mi s-a făcut rău, dacă vorbea de mancare și simteam miros de mancare îmi venea sa vomit. Ma durea in capul stomacului, nu știu dacă explic bine, când am ajuns acasa asa ca m-am pus in pat. Mi-am luat temperatura și aveam 37, 8 și plângeam din orice. Mi-a făcut mama un ceai de sunătoare cu lămâie, nu m-am mai simțit rău dar m-am culcat și m-am trezit peste o ora. Nu îmi mai era rău dar ma simteam slăbită intr-un fel asa ca am stat in pat. Acum pe seara a început sa mi se facă somn dar și frig in același timp și nu știu din ce cauza. Temperatura o aveam 37, 1 iar când m-am trezit mi-am luat și tensiunea care era mica și bătăile inimii erau undeva pe la 120 cam asa. Problema la mine este ca am anemie, nu prea mananc mancare, mânanc foarte multe dulciuri, cola, energizante și o grămada de țigări. Am lăsat-o mai moale cu țigările, am început de câteva zile sa beau numai apa dar nu știu ce sa fac ca sa nu ma mai simt asa și sa fiu ca inainte. Va rog sa-mi dați niște sfaturi, am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Elena2021 a răspuns:

Tensiunea scade de obicei când îți este rău.Eu cred că îți e rău pentru că nu ai mâncat. Dacă nu ..ar putea fi vorba de o sarcină