| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile ma simt rău...

Marți și miercuri nu am fost la scoala si am stat doar în pat, marți am dormit pana la 6 după-amiază și când m-am trezit m-am dusa baie, sa ma spăl pe fata, pe dinți, sa îmi suflu nasul pentru ca îl simțeam încărcat, și când mi-am ridicat capul din chiuveta m-a luat ameteala grav, se învârtea totul în jurul meu, după am început sa nu mai aud nimic și ulterior sa vad doar negru, eu mi-am dat seama ca urmează sa leșin asa ca am început sa apăs pe clanta ca să merg în camera, și efectiv nici forță s-a deschis clanta nu mai aveam, cumva am deschis ușa și m-am dus în camera, când am ajuns în camera m-am aruncat în pat cu spatele și de acolo mi s-a rupt firul. După ce m-am trezit ma simțeam asa inconștienta, ma uitam pe pereții camerei și când mi-am revenit tot nu auzeam nimic.

Am avut frisoane, o stare de moleșeală, când ma ridicam din pat tremuram etc. Ieri mi-am revenit, toată ziua am fost ok, dar seara iar mi s-a făcut rău și am avut temperatura, simțeam cum îmi ardea față și urechile, m-am băgat la somn și azi când m-am trezit m-am dus la baie sa ma spăl pe dinți, cu toate ca și azi m-am trezit cu o mica stare de rău, și în timp ce ma spălam pe dinți iar m-a luat ameteala și nu mai vedeam etc, exact ceea ce mi s-a intamplat și atunci dar de data asta am reacționat și m-am dus repede în camera, de data asta mi-am revenit mai repede si nu cred ca am leșinat.

Ce se întâmplă cu mine? Am 14 ani și niciodată nu am leșinat, și am mai postat o întrebare pe TPU, înainte ca o zi sa am toate stările astea, în acea întrebare am spus ca a început sa îmi curgă brusc sânge din nas în conditiile în care niciodată nu mi-a curs. Nu le-am spus alor mei ca mi-e rău dar o sa le spun sa ma ducă la urgente în cazul în care iar o sa leșin sau o sa am temperatura. Dacă am făcut o boala? Mi-e frica... Aseară am început sa plâng și simțeam ca ma ustura ochii și simțeam lacrimile fierbinți

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sa nu cumva sa ai covid!

| dinaprilie a răspuns:

Vorbeste cu parintii sa te duca la doctor.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Mergi urgent la medic! E grav!
Dacă n-ai contactat vreo boală, e posibil să fie alimentația. Oricum, du-te la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la medic, nu mai pierde timpul pe TPU!

Întrebări recente