| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey ieri am purtat sandale si m-au strans si acum am observat ca am si o basica mica ce sa fac sa o sparg sau sa o las ca ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

N-o sparge, ca o sa te usture, mai las-o vreo 2 zile si apoi poti s-o spargi

| NemNUZ a răspuns:

Pai mai las-o cateva zile dar vezi ca daca o spargi o sa te cam doara.

| AceAl3 a răspuns:

Daca o spargi pe moment te va ustura.iar apoi va trebui sa iti pui plsture cand te incalti. apoi sa ti-l dai jos cand stai prin casa ca sa se poata reface pielea......mama zice ca se vindeca singura...dar eu nu am avut niciodata rabdare sa astept pentru ca ma durea laughing)

| NOsay a răspuns:

Nu o sparge! pune vata... daca o spargi te va durea...