| Noonehereyet a întrebat:

Hey! Imi place sa port ochelari, iar cum nu am probleme cu ochii port o pereche falsa( pot spune). Am auzit ca daca porti ochelari ti se duc ochii in fundul capului(nu dati vina pe mine eu spun doar ce am auzit), e adevarat? Cand ii dau jos mi se pare ca e ceva schinbat la ochii mei sau e doar faptul ca m-am obisnuit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum am putea sa dam vina pe tine pentru asa o prostie? Nu e vina ta; asa esti tu. Probabil, e genetic sau ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se duc in fundul capului? cum spanac sa se miste ochii?

| MgdDroopy a răspuns:

Nu este adevarat. Nu se duc nicăieri. :-)
Îți recomand să iti faci ochelarii la optica. Cu dioptrii 0. Trebuie să iti măsoare distanța dintre ochi. Altfel riști să îți strici vederea.
Lentilele pot fi antireflex, bune ca protecție pentru calculator.
Si nu dăunează ochilor. :-)