| Ioana512 a întrebat:

Este adevarat faptul ca daca porti parul pe ochii mult timp iti afecteaza vederea? Rog seriozitate pentru ca eu asa il port si nu mias dorii sa port ochelari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PandaLove a răspuns:

E adevarat ca iti afecteaza vederea. Si iti mai dezvolta un tic, sa dai din cap ca sa iti indepartezi parul de pe fata. E obositor pentru ochi, deoarece ei se incordeaza. Port ochelari de 8 ani si una din cauzele care imi afecta vederea era ca purtam bretonul pe ochi. La 16 ani am ajuns sa mi se slabeasca vederea pina la -4 la dreptul si -4.50 la stingul. Deci ai grija de ochii tai.

1 răspuns: