| anonim_4396 a întrebat:

Hey! In urma cu 2 ani am avut varsat de vant si m-am scarpinat pana am spart toate bubitele si acum mi-au ramas semne. O sa mai dispara o data cu trecerea timpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Buna!
Exista creme in farmacii care te ajuta la inchiderea acestor cicatrici. Nu astepta sa mai treaca timp prea mult, altfel vei ramane cu cicatricele toata viata.
Intreaba in farmacie sau mergi si intreaba un dermatolog.
Bafta multa si multa sanatate!

| ElenaMaria1979 a răspuns (pentru ElenaMaria1979):

Multumesc pentru funda! happy

| ElenaMaria1979 a răspuns (pentru ElenaMaria1979):

Multumesc pentru funda! Bafta in ceea ce inseamna stergerea cicatricilor de pe fata! happy

| Claustx a răspuns (pentru ElenaMaria1979):

Mulțumesc happy

7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Din pacate, semnele vor persista (se vor atenua destul de putin) pentru ca leziunile din varicela sunt adanci (ajung la nivelul dermului). http://www.i-medic.ro/articole/tratament-pentru-cicatrici-scagel

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, acele semne vor fi permanente sad

Toate cele bune.

| BornToBeLoved a răspuns:

Nu prea! Ai facut o mare prostie! Acum asta e, o sa ai
Amintirr

| ℵøℵαмε7655 a răspuns:

Acele semne sunt permanente. sad