| ElyEla13 a întrebat:

Hey! Maine trebuie sa ma duc la dentist, dar ma doare maseaua de mor.
Ce pot sa fac?

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Salut

Pune sare într-o tigaie cam o cană, apoi lasă sarea să devină fierbinte.
Sarea o pipăi cu degetul deoarece va fi aplicată pe obraz deci, trebuie să rămână la o temperatură suportabilă.
După ce sarea este gata, o pui frumos într-un prosop înfășurată, aplicând-o în zona unde te doare și aștepți o 1 h, 2h cât este necesar.
Mie mereu mi-a funcționat deci, sper și la tine. Iar dacă nu încearcă un ibusinus este pentru răceală, sinusuri etc.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai decat sa iei calmante 2-3 / zi de genul nurofenului, depinde ce interventie trebuie sa faca medicul dentist, pentru ca daca te duci pentru o extractie acesta nu-ti va scoate maseaua decat dupa ce inceteaza durerile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-a un analgezic.