| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Mi-au aparut niste bubite mici pe obraji ca niste cosuri(nu multe). La atingere simt senzatia de mancarime.
Sunt cosuri sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ale5184 a răspuns:

Cosurile nu provoaca mancarimi. Probabil ai o reactie alergica la ceva sau pot fi si alte cauze (varicela de ex ). Vezi evoluția lor. Daca se extind pe corp, e cazul sa mergi la un dermatolog. Daca nu, lasa-le asa si evita sa te scarpini

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Posibil dermatita.
Vezi daca trec de la sine. daca nu la un dermatolog sa iti puna un diagnostic si sa iti dea un tratament bun.

| Adelyna06 a răspuns (pentru Ale5184):

Nu am avut de lucru si am stor una dintre bubite. Nu a iesit nimic doar ca acum este gigantica fe larca ar fi o muscatura de tantar...