| dsada a întrebat:

Hey o intrebre mi-a iesit ceva in coltul guri dar nu stiu de la ce, cand deschid gura parca acolo mi-e lipita, nu e herpes nu stiu ce e oare de la ce? maicamea imi zice ca poate nu mi-a placut o anumita mancare, am poftit la ceva sau ori ca m-am sarutt cu cineva, uni mi-au zis pe TPU ca e afta dar nu e m-am uitat pe net la poze si nu am asa, am pielea in coltul guri mai uscata iar cand imi deschid gura o simt mai ciudat casi cum sa lipit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste popular zabaluta si este determinata de o infectie virala (luata de pe maini nespalate sau pahare nespalate). Trce singura sau ajutata cu Aciclovir in 3-4 zile.

5 răspunsuri:
| Lollidella a răspuns:

Poate te`ai spuzitthinking
Ai mai dat cu limba in coltul gurii pentru ca ai avut buzele uscata si asa se intampla.
Date cu un strugurel happy cel albastru inchis de la nivea e foarte bun si hidrateazate happy
Si eu patesc asa primavar dar cu nivea rezolv tot happy Sper sa te ajute si pe tine pentru ca stiu senzatia si e naspa straight face

| Lollidella a răspuns:

Doamne laughing
nu spuzitalaughing am vrut sa zic zabala laughing nu stiu la ce ma gandeam laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu asa, nu stiu de la ce e exact. E posibil sa fie din cauza ca iti este sete in timpul noptii, mie asa mi s-a zis; clar nu e de la sarutat ca eu nu am schimbat parteneri si tot am avut.
Daca vrei sa scapi mai repede de ea te poti da cu Dermovate unguent (sau crema) si o sa ti se usuce mult mai repede si sa dispara. Ai grija sa nu il inghiti totusi laughing

| MiReLa_5935 a răspuns:

Foate fi si aftee sau se mai numeste si stomatita cred...

| crissaaaa a răspuns:

Mie mi s-a intamplat asa cand am fost la dentist. poate fi si din cauza ca ti-a fost sete sau pofta de ceva. oricum iti trece nu iti fa griji