| adelinaxoxox8888 a întrebat:

Hey! puteti sa imi ziceti niste pastile sau ce pot sa mananc sa ma ingras?:-s dau fundita pentru cele mai bune idei:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Pai acum depinde si de corpul tau cum functioneaza.dar daca vrei sa te ingrasi exista si o regula pentru asta si anume mananca mai mult decat de obicei.uneori prepararea mancarii si servirea acesteia pare un lucru bun, daca iti pregatesti singur mancarea iti cresti apetitul, ceea ce te va ajuta sa consumi mai mult. un prim pas in dieta de ingrasat este alegerea alimentelor (sau suplimentelor) cu o densitate calorica mare. facand aceste lucruri vei putea consuma mai multe calorii in aceeasi cantitate de mancare.consuma paste fainoase,paine.dar sa nu mananci multe dulciuri dintr.o data ,nu e bine pentru corp.sper ca ti.am fost de ajutor pwpici si succesc:*:*

| miki_4604 a răspuns:

Spirulina+calciu de la tiens vezi www.tiens-romania.ro.Succes

| Gorillaz a răspuns:

Nu face sport, stai in fata calculatorului toata ziua, mananca prostii de la macdonalds si bea sucuri laughing ( nu face niciuna din astea e o gluma )

| StaceyG a răspuns:

Hey!
Sa te ingrasi este poate chiar mai greu decat sa slabesti, atata timp cat metabolismul te impiedica. Puteti lua complexe vitaminice care va sporesc apetitul si eventual diverse preparate tonice (Royal Jelli cu Ginseng, Vitalizant-energizant forte, Apivitas forte). Foarte important este sa mancati sanatos, alimente cat mai variate (si fructe, si carne, si legume, lactate, oua, cereale, fainoase, etc), sa va odihniti suficient si sa faceti si miscare.

Poate te-am ajutat! Bafta!

| adelinaxoxox8888 explică:

Draga Anitana nu este nimic adevarat din ce ai scris in 1 rand daca mananci noaptea si apoi te culci iti strici stomacul pentru ca trebuie sa stai 2 ore dupa ce mananci si apoi sa te culci si daca nu faci sport nu este bine pentru ca sangele trebuie sa fie mereu in miscare intr-un fel.winking

| Anitana a răspuns:

Mananca cat mai mult noaptea si dupa aia treci la somn.Fa miscare cat mai putina. Iti spun din propria experienta.