| Gabrielle a întrebat:

Hey! Stiu ca intrebarea este cam ciudata dar sa incep.De la o vreme, mai exact de vreo 2 saptamani, ma trezesc plangand.Visez mereu ca ma cert cu cineva sau ca moare cineva si plang in somn.Incepe sa ma sperie chestia asta. Ce credeti ca inseamna asta?:-s
Mercikiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Pentru un raspuns corect chiar de as fii psiholoaga nu as putea da raspunsul corect pentru ca nu cunosc conditiile psihice in care traiesti. Daca ti-e teama de ceva sau cineva sau daca te streseaza anumite lucruri e ziua o pui deoparte in mintea ta si nu te ocupi de problema respectiva dar noaptea in sub evadeaza din subconstient. Daca nu ai probleme cu absolut nimeni si nu ai probleme de nici un fel nici acasa nici in societate dar absolut nici o problema atunci sau e semnul unei boli incipiente sau nu e exclus sa ai vise premonitorii.

| Azkadella a răspuns:

Acelasi lucru patesc si eu.De fapt am patit acum in jr de 3 saptamani ma trezeam plangand visam ca mor rudele mele sau preteni si ma trezeam plangand.Asta pana cand in fiecare duminica am inceput sa aprind candela langa doua icoane si in zi de sarbatoare la fel s in fiecare seara sa mi fac cruce sau sa spun tatal nostru.Acum nu mai am nimic.Se poate intampla asta si din cauza stresului de peste zi si seara cand te asezi in pat se aduna toate in capul tau s dupa ce adormi visezi urat.Parca e o continuare a problemelor tale care pot sa fiie cat de mici ele pot duce la vise urate daca nu te eliberezi de ele.Nu it fa probleme nu va mur nimeni...pana la urma sunt niste vise care au si ele rolul lor.de obicei oamenii viseaza ce s-a intamplat in ziua respectva dar intr-o alta forma sau ce ar vrea sa se intample. Uite daca a visat ca mor persoane poate s-a imbolnavit u n prieten nu moare persoana respectiva.Stai linistita. uite diseara cand te pui in pat spune tatal nostru. o sa iti las id-ul pe privat s sa mi zc ce sa mai intamplat te pup:*