| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Știu ca au mai fost enșpe mii se persoane care pun aceasta intrebare. Well, am aproape 19 ani, 1.73, 69-70 kg. Ce pot face sa slabesc? Tin sa mentionez ca nu prea mananc carne.Decat ceva muschi de porc, in rest niciun fel de carne. In schimb, beau mult Cola si mananc tot felul de prostii. Sport nu fac.Sa nu aud de alergat. Nu am pic de rezistenta.in 3 minute de alergat, obosesc imediat. Ce pot face?(fara pastile de slabit, liposuctie sau altceva ce poate dauna organismului). Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kmitza90 a răspuns:

Buna.Eu spun ca cel mai important este sa ai vointa,lasa sucurile si micile prostioare si incearca sa le inlocuiesti cu sucuri naturale,fructe,apoi fara sport nu poti sa slabesti,incearca sa alergi in fiecare zi cate putin pana te obisnuiesti apoi cand vei fi pregatita urmeaza niste cursuri de aerobic, sunt foarte bune iti spun sigur, sora mea acolo a slabit.Asa cum spuneai si u, fara pastile d slabit, liposuctie si tot felul de prostii de genul asta.Mananci echilibrat,cate putin din fiecare,iar seara ceva mai usor, nu te infometa pentru ca nu faci nimic asa si putin sport facut in fiecare zi, te vei obisnui cu timpul

3 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

1. Nu sunt din Bucuresti.
2. Am zis corect "beau mult Cola" dat fiind ca vorbeam de suc Cola. Dar, asa e, voi, moldovencele stiti doar sa va bagati in seama doar ca iubiti sa comentati.

| Crissti09 a răspuns:

Am exact ce iti trebuie crissti_09 YM! daca vreiwinking

| MM_2939 a răspuns:

Exercitiile cardio sunt cele mai bune. Asa arzi cel mai bine grasimea care e in plus.