| Roelly202 a întrebat:

Hey,tocmai ce am venit de la duș si am observat niste iritatii, puncte rosii multe pe tibie la amandoua picioarele.Cand faceam dus am frecat special cu buretele foarte fin insa nu am apasat sau ceva. Are cineva vreo idee de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| teajutcumpot a răspuns:

Salut, este foarte vag ce ai descris... poate te-ai iritat de la caldura, ti s-au frecat tibiile de pantalon? Poate te-ai zgariat cumva... cauzele pot fi multiple.

Vezi si tu cum evolueaza situatia in zilele urmatoare, daca se multiplica/maresc sau daca raman la fel si in functie de asta mergi sau nu la medicul de familie!

Intre timp, poti merge la o farmacie sa le arati picioarele si sa vezi daca pot sa iti ofere o crema, ceva.

Sanatate!

Cu drag.

| Roelly202 explică:

Iritatia a disparut cu 95%! Consider ca a fost ceva minor