| Robert_George_2001 a întrebat:

Hey TPI! Fix lângă blocul meu e un bloc mai vechi.Un locatar de la parterul blocului are în jur de 15-16 pisici.Nu lr sterilizează și fac în fiecare an pui.Vara mirosul e insuportabil.Mai ales pe scara blocului aceluia dar și în împrejurimile blocului.Plus:Le lasă să iasă afară așa că mirosul de extinde.Tot vara când sunt mulți purici practic acaparează locul! Pe acolo mirosul e insuportabil și plus puricii acaparează locul.E fffff deranjant mai ales pentru că, vara toată lumea iese afară și copii și adulți și vârstnici. Aproape nimeni nu poate trece prin acel loc.Ce aș putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Diance a răspuns:

Ar fi bine sa vorbesti cu acel om. Sa gaseasca o solutie. Daca nu intelege, vorbeste cu parintii si cu ceilalti vecini. Sigur au observat si ei asta.
Nu, nu ii spune sa dea pisicile. Inseamna ca e un iubitor de animale si trebuie sa admiri asta. Daca tot nu intelege, debea atunci suna la politie.

| keenkee a răspuns:

Sa va adunati mai multi vecini si sa mergeti sa discutati cu acel om, ori scapa cumva de acel miros si purici, ori ii faceti toti plangeri si ramane fara pisici.

| Jugheadlover10 a răspuns:

Sa suni la protectia animalelor, si sa raportezi intamplarea

| Skizzolica a răspuns:

991 nu vad ce ai putea face altceva! Bine... daca ai ceva cutit la tine sau ceva de genul il poti folosi! Ce intrebare este asta?