| M978 a întrebat:

acum 2 zile m-am curatat in urechi cu un betisor de urechi si acum nu mai aud bine cu cea dreapta. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mergi la un control la ORL. Betisoarele de urechi nu sunt deloc indicate, ba chiar periculoase. Tu ori ti ai bagat mai adang un dop de ceara, ori ti ai provocat vreo leziune la timpan

| M978 explică (pentru suntserios):

Ok multumesc

| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi la ORL. Fie aveai un dop de ceara pe care l-ai impins spre timpan si care trebuie curatat, fie te-ai zgariat. Insa ai nevoie de un consult pentru a vedea care este cauza