| Adriana_Ghera_1997 a întrebat:

Acum 3 saptamani am fost operata de unghe incarnata, si doctorul mi-a taiat aproape un sfert din deget. Vreau sa stiu daca imi va creste ca inainte carnea. Dau funda. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Daca nu ti-a amputat nicio falanga, ci doar a indepartat excesul de carne crescuta peste unghie, degetul va arata normal dupa vindecare. Nu ar trebui sa se refaca acel exces de carne care acoperea unghia.