| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, acum cam o luna imi tot zgandaream o alunita, apoi aceasta a fost acoperita de o coaja pe care am inlaturat-o iar apoi s-a decolorat, imi este frica ca aceasta sa nu fie canceroasa. Vreau ca doar persoanele specializate sa imi raspunda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O alună? Aluniță nu alună

| dannyel86 a răspuns:

Daca alunita isi schimba forma, culoarea sau marimea, atunci trebuie apelat la un medic specialist. Astfel, afli daca alunita prezinta risc pentru sanatate. Recomandat ar fi s-o lasi in pace si sa vezi cum evolueaza si daca apar schimbari.

| gabicoo a răspuns:

Caut un specialist și nu găsesc! Toți specialiștii în alune să apeleze la mine!
Semnat: Veveritza!
laughing

| alexcuamare123 explică (pentru gabicoo):

Te crezi amuzant pe domeniul unei probleme medicale?

| gabicoo a răspuns (pentru alexcuamare123):

Tu "zgândărești aluna" și tot tu faci pe supăratul?
La așa întrebare - așa răspuns!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

De aceea există medici, apelează la ei.