| Albinuta292 a întrebat:

Acum o lună am fost diagnosticata cu bronsita acuta, am urmat un tratament si pe perioada acestuia dar si dupa incheiere am simtit o durere groaznica in partea stanga sus sub coaste. Si iau calmante dar nimic.Mentionez ca am tusit foarte mult și in prezent simt durere iar cand trag aer sau cand ma fortez ma doare tare! Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă o radiografie

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa iti faca un consult, o sa te palpeze pe abdomen si in functie de ce simte o sa iti dea trimitere la boli interne sau alta specialitate medicala daca va considera ca este cazul.

| Albinuta292 explică (pentru alina2k18):

In urma cu 3săptămâni am facut raza la plamani.si.a iesit bine, apoi am.fost si la control la medicul.de familie si mi-a dat tratament calmante si in zadar!

| alina2k18 a răspuns (pentru Albinuta292):

Du-te din nou si spune-i sa iti dea trimitere la un specialist ca nu e normal sa te mai doara mai ales ca ai luat calmante.