| Era25 a întrebat:

am 15 ani și arăt ca unul de 40, ma refer la corp și față, toți îmi zic asta, inclusiv mama. Nu știu ce sa fac, sau dacă este ceva de făcut. Dacă o țin tot așa pe la 20 de ani ies la pensie. Lăsând gluma la o parte, ce e de făcut în acest caz, sau de ce arăt așa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| VisSs a răspuns:

Poate esti doar inalt. Nu ai cum sa arati de 40 nici sa vrei la 15.

| Violleta2022 a răspuns:

Fii mai explicit! Cum adica, arati de 40?
Tu esti cel din poza de la avatar?
Pentru ca acolo, chiar vad un copil de 15 ani!

| Era25 explică (pentru Violleta2022):

Da, eu sunt cel din poza de la avatar. Dar nu cred că o poză editată înfățișează realitatea aspectului meu fizic. Am ajuns să cred că arăt de 40 de ani și prin faptul că oamenii străini se adresează la mine cu "dumneavoastră", "dumneata". Crezându-mă mai bătrân de cât sunt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Era25):

Mergi la medic si afla daca ai vreo boala sau conditie acre genereaza imbatranirea pielii, albirea parului samd.

| minrest a răspuns:

Ghinionul tau a facut sa nimeresti intre oameni inculti, care nu ar putea sa explice faptul ca ai o expresie care aminteste de un om de 40 de ani nici pentru viata lor; si atunci iti spun ca ai infatisarea unui om de 40 de ani. Fii tu mai destept ca ei, ai o infatisare in limitele normalului. Nu stiu daca poza este a ta, dar este poza unei persoane de 12-14 ani.

| SkyPilot a răspuns:

Exista o boala genetica numita progeria. Din cate stiu eu are o evolutie galopanta, daca o aveai la varsta asta erai deja dus. Mergi la medicul de familie care va stabili care e problema si iti va da trimitere mai departe. Iar daca nu ai nicio problema te linistesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Doamne fereste, n-ai idee ce e aia laughing)))

| Donsavas a răspuns:

Tu glumești? Băiatul din poza pare să aibă în jur de 15 ani. La 40 de ani cum zici ca arăți, iti zic eu ca te căutai la medic demult cu mama de mânuță cat de mare oi părea. Esti tot minor si puiul mamei, sa ti amintesc? Poate uiti. Pensia o iei cel mult pentru handicap mintal, dacă se consideră că e cazul. La anii tai, n ai muncit sa poti vorbi de o pensie normala

| Justme1997 a răspuns:

Daca tu esti in poza de profil, iti zic sigur ca arăți de 15. Daca vrei sa fii sigur, poartă haine si freze pe care le vezi la alții de varsta ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti cel din poza, isi bat joc de tine toti. Arati de 12-14 ani cel mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la fizionomie sau semne ale imbatranirii( riduri, pete depigmetate(care nu ar trebui sa existe la un tanar) )?

| Era25 explică (pentru anonim_4396):

Mă refer la fizionomie, și la faptul că am piele moartă, plus că mi se albește și părul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici vorba

| AlexDarius3 a răspuns:

Daca tu esti chipesul din poza inseamna ca aia isi bat joc de tine. Oricum daca chiar arati ca unul de 40 de ani stii ce inseamna asta? Poti sa o fraieresti pe tanti aia de la casa de pariuri sportive, poti sa intrii in cluburi pentru cei mari, poti sa ai acces in multe locuri pentru adulti (asta daca nu iti cere buletinul) si oricum daca ti-l cere modifici tu o poza in photoshop si ii arat pe telefon.

| Ionut58282856 a răspuns:

Daca tu esti cel din poza arati de 35 de ani nu de 40 astia isi bat joc de tine

| HerculePoirot a răspuns:

Daca tu esti al din poza, poti sa le arati celor care zic asta o foarte mare M*** pentru ca isi bat joc de tine laughing))Mie chiar mi se pare ca nici de 15 nu arati.Mai degraba 12-13...

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Șiiiiiii? Ceeee are? În loc să te iubești și să te apreciezi așa cum ești. Stai și te plângi cam fără rost. Cine o să te iubescă o să te iubească și cu un corn în frunte. Și până la urmă aspectu nu îți delimitează modul în care gândești *Sper* un exemplu în acest caz îl pot reprezenta eu. Am 19 și mulți îmi spun câ par de 24 deciiiiii asta e laughing)