| Ana2920 a întrebat:

Hey TPU! Am mâncat acum foarte mult și acum mă doare foarte tare burta. Ce pot sa fac ca sa imi treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CezaraEM a răspuns:

Eu cand mananc asa mult iau Biloxin sau Papadie sau Simethicona! Sunt foarte bune, le gasesti la orice drogherie (un fel de farmacie, dar care nu da medicamente pe reteta)!

7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ceai de sunătoare, mușețel, Kebene plus, adică cărbune medicinal. Nimic acidulat 2-3 ore.

| Catrice a răspuns:

Dormi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci kkakka

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai pe spate in pat, incearca sa te culci. Altceva nu poti sa faci fara medicamente

| yooshi a răspuns:

De ce recomanda lumea sa stai in pat? Lol oameni buni asta ingreuneaza digestia

| salieri84 a răspuns:

Mergi pe principiul homeopatiei - cui pe cui se scoate. Daca ai mancat mult, mai este loc pentru o inghititura.

| Frumusica326 a răspuns:

Stai întins in pat