| Spufff :x a întrebat:

Ma doare ffff tare burta de la menstruatie straight face niciodata nu m`a mai durut atat de tare straight face. durerile sunt insuportabile straight face. imi vine si sa vomit oh go on. Ce pot lua sa`mi treaca?crying((

20 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Antispastice:papaverina, scobutil sau piafen. Uita-te pe google care este modul de administrare.In nici un caz nu lua aspirina, care poate cauza hemoragie!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna!
ai putea lua nurofen pentru dureri menstruale eu iau algocalmin caci nu ma doare poti sa iei nurofeni sau sa iti pui o sticla cu apa (rece sa calda )cum iti e mai bine pe burta si se tea masezi cu ea de preferabil este cea rece pentru mine merge cu apa rece dar nu stiu si pentru tine incearca si ai sa vezi
numai bine si sa te simti mai bine!
pa pa

| Eu4EverX a răspuns:

Nu toate suntem la fel unele au dureri unele nu, si la fel e si cu medicamentele la unele le trece de la un medicament la altele nu.

Eu cand am asemenea dureri iau un algocalmin si stau putin in pat.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Inceraca nurofen forte

| Spufff :x explică:

Ce blond esti straight face. Cum sa fiu insarcinata?laughing)

| mami a răspuns:

Un Algocalmin

| Miяu a răspuns:

Crezi ca e de la menstruatie? Se poate si asta, dar...
Nurofen si nu exagera cu miscarea in zilele astea!

| Just kidding a răspuns:

Si eu sunt exact in aceeasi situatie, chiar azi. Ia algozone forte mie imi face f bine si stopeaza durerea :* dupa ce il iei, stai in pat la caldurica.

| multimoak a răspuns:

Poti lua paduden. Mie mi-a trecut foarte repede. Daca nu ai la dispozitie poti lua un algocalmin si scapi. :X

| TutiQ a răspuns:

Eu iti recomand Nurofen Forte sau fiola de calciu.

| blunts a răspuns:

Oi fi insarcinatastraight face

| 5000 a răspuns:

Ia o vizita la doctor!

| Roxii a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel nu suport durerile ma doare ffff tare imi vine sa vomit ma doare spatele etc. dar nu iau nimic deoarece daca iau ceva se poate ca menstruatia sa se opreasca si e si mai rau crede-ma am vazut asta pe propria mea piele

| IloveCats a răspuns:

No spa sau aspirina sau nurofen forte.sunt foarte bune. happy

| IloveCats a răspuns:

No spa sau aspirina sau nurofen forte. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfat.cinsulta un medic. cel mai bineworried PwP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nurofen. Bea un ceai fierbinte si nu te ridica din pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a intarziat menstruatia cu 6 zile dc nu imi vine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti o compresa/punga cu apa rece pe burta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu, algocalminul e cel mai bun in situatiile asteahappy