| HeadUpAndSmile a întrebat:

am nevoie de ajutor; uite cum sta treaba:
in ultima vreme ma simt foarte obosita; adica simt nevoia sa dorm pe tot parcursul zilei; si ar mai fi ceva la care nu am dat mare importanta deoarece se intampla de ceva timp adeseaa cand ma ridic de pe un scaun, sau din pozitie de culcat, direct in picioare ma simt ametita, mi se inmoaie picioarele si mi se incetoseaza vederea, dar asta pentru cateva secunde.
Cauzele pot fi si cititul la lumina becului, statul la calculator sau la TV?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ar trebui sa-ti verifici tensiunea arteriala, pentu ca ar putea fi o scadere a valorilor normale(hipotensiune)

| a1doru a răspuns:

Lasa tu ''sfaturile'' si du-te mai bine si fa-ti un control la plamani

| Georrggy a răspuns:

Probabil da poate ca ai lipsa de calciu nu stiu incearca sa iei vitamine si sa te culci mai devreme, eu asa ai cface.

| PufiCiufi a răspuns:

Asta cu ridicatul din picioare toti o patim cand ne ridicam brusc. Si asta cu oboseala se numeste stare de somnolenta depinde asta poate fi si din cauza ciclului daca ti-a venit sau nu.

| OaNaツ a răspuns:

Nu stiu care sunt cauzele, dar si mie mi se intampla acea ameteala cand ma ridic din pat si cateodata mi se mai inmoaie si piciorea si vad in ceata
P.S. eu nu citesc la lumina becului si nu stau excesiv la calculator, dar stau ceva mai mult la TV si m-am gandit ca poate fi TV-ul de vina

| greenlove a răspuns:

Salut, eu cred ca toate 4, daca te uiti la ele in excesie zi de zi.