| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre, deci cu ceva timp in urma(in jur la 3 saptamini) am avut relatii cu un tip. Dupa 5 zile am inceput a avea mincarimi in vagin, ma cam sperie chestia asta. Ce poate fi? Pot lua pastile sau ceva de genu crying dau funda pentru cel mai explicit raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala. Poate fi Candida, blenoragie, trichomonas sau altceva. Nu poti lua nici un tratament pana nu te vede un ginecolog si nu stii exact ce ai.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce poate fi? Felicitări! Ai luat o boală cu transmitere sexuală, fuga la medicul ginecolog pentru control și tratament.
În ceea ce îl privește pe el, un mare bou că este un jepat.
Pe viitor, nu mai fi gâscă, folosește prezervativul, fără comentarii!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nice!
PS: Vezi medicul ginecolog, sunt multe boli cu transmitere sexuală care se manifestă în acest fel.
Roagă-te să fie măcar o candidoză de-a ta netratată decât un BTS!

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la ginecolog si fa analize neaparat!

| mona a răspuns:

Ai infectie, du-te la ginecolog

| Felys a răspuns:

Asta se intampla cand o faci la intamplare cu cineva necunoscut si nici nu te protejezi, nu poti lua tratament dupa ureche ca nu este eficient, va trebui sa faci analize amanuntite si in urma investigatiilor vei lua tratamentul recomandat de un medic, pe viitor sa fi mai precauta