| ໓iჯყ a întrebat:

Am o curiozitate...am tot cautat pe internet despre acele doua adancituri ce se gasesc de-o parte si de alta a coloanei vertebrale dar nu am gasit nimic concret. Stie cineva care este cauza acestor gropite? De ce nu toti oamenii au aceste adancituri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt niste gropite, precum cele din obraji. Sunt date de o dispunere particulara a muschilor paravertebrali. Nu au toti oamenii fiindca sunt o caracteristica personala. Exact cum nu toti oamenii au parul cret sau ochii albastri.