| Ellutza16 a întrebat:

am o problema si nu stiu cum s-o rezolv. am o durere de dinti atunci cand beau sau mananc cald, rece. banuiesc ca e o sensibilitate dentara dar nu stiu cum sa fac sa-mi treaca ma incomodeaza foarte tare. Dau funda multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

La dentist n-ai ce cauta cu asta doar daca stii ca nu ai carii pe dintii care te dor.
Su-te la o farmacie si cere Sensodine Pro Smalt care costa 20 lei.
Si sa vazi ca dupa 2-3 aplicari nu te vor mai durea dintii.
Incearca sa te speli cu ea de 2 ori pe zi.
Succes. Daca te mai pot ajuta cu ceva spune-mi.
Funda?

| Ellutza16 explică (pentru Gabi19971983):

Multumesc! ma termina durerea asta.

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Ellutza16):

Stiu. Am patit-o si eu pe la inceputul anului.
Cu placere!

| Ellutza16 explică (pentru Gabi19971983):

big grin

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Ellutza16):

winking

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te vadă stomatologul, înainte de toate!
Evită contactul cu rece și foarte cald, până la vizită.
Pa, pa.

| Anonimul8297 a răspuns:

Sensodine sau alte paste de dinti de la farmacie de exemplu. Sau de la o farmacie naturista.

| 1AngryMan a răspuns:

Foloseste sensodine! e o pasta de dinti foarte buna

| David_Stefan_1999 a răspuns:

Ai putea sa te speli pe dinti cu dicarbonat de sodiu, din acela de la plic, sau cu o pasta de dinti recomandata de medicul stomatolog.happy