| fabulousgirl a întrebat:

Hey TPU...am o problema: am cazut si am o julitura urata pe nas, mi-am dat cu unguent de catina, canamicina, etc,,,... aveti vreo idee cu ce sa-mi dau sau ce sa fac sa-mi treaca cat mai repede/? pls am mare nevoire

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In prinicipiu, nu te da cu unguente. Grasimea incetineste vindecarea si nu se pune pe plagi deschise. Foloseste solutie rece de Rivanol.

| ioana1704 a răspuns:

Da cu fond de ten sau unguent cu tataneasa

Răspuns utilizator avertizat
| kicku_4582 a răspuns:

Galbenele iti trece mai repede