| missourichy a întrebat:

Am o problema. De joi la amiaza am facut febra. Vineri dimineata (ieri) nu aveam nimic, iar la amiaza iar am facut febra. De aseara nu mi-a mai scazut febra. Nu stiu ce antibiotice sa iau. Pana acum am luat paracetamol (daca asa se scrie) si un sirop pentru tuse numit fluimucil. Tin sa precizez ca am 11 ani. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci tu iei așa, de capul tău medicamentele plus recomandări de pe site? Mamița ce zice de asta?

| missourichy explică (pentru sierra1):

Nu cred ca este politicos sa vorbesti in halul acesta. Am intrebat un singur lucru, daca ma poti ajuti si vrei, poti lasa un comentariu aici. Daca nu, sunt multe alte intrebari care asteapta raspuns. Stii cum se zice, daca n-ai ceva bun de zis, nu spune mai bine nimic

| sierra1 a răspuns (pentru missourichy):

Tot nu ai spus ce zice mamița de automedicața pe care ți-o oferi la unșpe(?) ani