| meawmy a întrebat:

Hey tpu.am primit si eu un puiut de caine (ciobanesc mioritic) de la unchiul meu.are 3 saptamani si nu am mai vrut sa fie alaptata,asa ca l-am luat.am auzit ca trebuie sa ii fac un vaccin, dar nu stiu exact la ce varsta(luna).va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BubulinaBubuAlinaBc a răspuns:

Buna si eu am un catel si stiu ca deja trebuie sa aiba primul vaccin din celelalte 4 si nu ai voie sa il lasi sa aiba vreun contact cu alti catei. alte pisici.
PS: la 2 luni trebuie sa aiba 3 vaccinuri facute!