| Alyn1998 a întrebat:

Am un caine ciobanesc mioritic si ma intrebam la ce varsta poate fi dresat si ma refer la aport, sezi, culcat, doua labe, etc.
are o luna si jumatate si l-am invatat sa dea labutza
funda

4 răspunsuri:
| αntoniα a răspuns:

Catelusa mea a invatat "sezi" la 7 saptamana. si de atunci asculta comanda[acum are 8 saptamana. big grin]Ii dau cate o gustarica cand ma asculta.Am invatat-o doar aceasta comanda caci pentru mine mi se pare de folos si oricum la 4 luni o duc la dresaj. FunditzSa?:X

| sNukki a răspuns:

Cel mai bine este cand este mai micut... prinde mai repede big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cit este mai mic cu atit mai bine, deoarece cainele ciobanesc nu pre asculta, dar daca ii si dai ceva o gustarica atunci cind ii ordoni ceva va fi in avantajul tau si tot timpul ar trebui sa il lauzi cind executa ceva.

| lucarul a răspuns:

Sall! Poti sa il dresezi de la 6 luni sau 8.Atunci sunt ei pregatiti! funda?