| thepuffulette a întrebat:

am si eu o problema mai. sa zicem, intima...Am 14 ani iar noaptea trecuta m-am trezit din somn cu o durere ingrozitoare la sani, iar acum mi se intampla acelasi lucru. Pur si simplu nu pot sa mai suport... Ce pot face sa ameloriez durerea? Va rog, raspundeti serios. Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Probabil schimbarile hormonale, cresterea sanilor. Vb cu mama ta si poate te ajuta ea mai bine. In nici un caz nu e cancer la san, Doamne fereste, la varsta ta nu.

6 răspunsuri:
| Lexon a răspuns:

Poate avea legatura cu pubertatea. Discutia ar trebui sa devina mult mai intima, asa ca vorbeste mai bine cu mama. Mergeti la medic, dar la unul bun, care sa tina cont de varsta si sa nu te indoape cu mai stiu eu ce hormoni. In rest fii fata cuminte si ai incredere ca totul va fi bine!

| thepuffulette explică:

Multumesc pentru raspunsuri. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai, eu îţi propun să mergi la doctor, pentru ca starea să nu se agraveze şi doamne fereşte să nu ai cancer la sân. Nu sunt specialistă, dar în locul tău aş merge cât mai repede posibil la doctor.

| Cimpy a răspuns:

Nu stiu poate sunt in crestere! sau poate e ceva mai grav du-te la doctor!

| onutzaa24 a răspuns:

E normal sa mergi la un medic, asta ar spune oricine.am avut si eu astfel de dureri si am fost f speriata dar cu timpul s-au mai rarit si asa au trecut anii si nu am chir nimic mai ales ca am facut analize cam pentru orice anul trecut.ai mai multa griga de tine si sa nu stai prea mult in frig